سه شنبه 21 مرداد 1399
افزایش 50 درصدی میزان خرید تضمینی گندم در مازندران
19تیر 1399

سرپرست اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران:

افزایش 50 درصدی میزان خرید تضمینی گندم در مازندران

خرید تضمینی گندم در استان مازندران از زمان آغاز عملیات خرید این محصول در سال‌جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از 50 درصد افزایش یافته‌است.
سرپرست اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران با بیان این مطلب اظهار داشت: خرید تضمینی گندم از 14 خردادماه امسال در این استان آغاز و تاکنون 52 هزار و 759 تن محصول از گندمکاران استان خریداری شده‌است.
بهرام نجفی به عوامل رشد میزان خرید تضمینی گندم در سال جاری اشاره کرد و گفت: تلاش و کوشش کشاورزان و دستگاه‌های مربوطه، افزایش قیمت خرید تضمینی از 17 هزار ریال به ۲۵ هزار ریال و پرداخت بموقع مطالبات کشاورزان از جمله مهمترین عوامل افزایش خرید این محصول در استان است.
وی افزود: ارزش گندم خریداری شده از کشاورزان مازندرانی 1347 میلیارد ریال می باشد که با پیگیری های بعمل آمده تاکنون بیش از 1146 میلیارد ریال به حساب آنها واریز و مابقی مطالبات نیز برای پرداخت در اختیار بانک کشاورزی قرار داده شد.
مهندس نجفی خاطرنشان کرد: تعداد 24 مرکز شامل مراکز خرید ملکی و کارخانه های آرد سازی و سیلوهای بخش خصوصی و تعدادی از مراکز تعاونی روستایی وظیفه ارائه خدمت و تحویل محصول گندمکاران را برعهده دارند.

دیدگاه خود را بیان کن
متن بالا را در زیر وارد کنید