سه شنبه 21 مرداد 1399
خرید تضمینی گندم در مازندران به 60 هزار تن رسید
5مرداد 1399

سرپرست اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران:

خرید تضمینی گندم در مازندران به 60 هزار تن رسید

سرپرست اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران از خرید تضمینی بیش از 60 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در استان خبر داد .
بهرام نجفی با بیان این که خرید تضمینی گندم در سالجاری از کشاورزان مازندران از تاریخ 14 خرداد آغاز شده است، اظهار داشت : مراکز خرید اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران تا کنون 60 هزار و 226 تن گندم به ارزش بیش از 1537 میلیارد ریال از کشاورزان استان تحویل گرفتند.
وی رشد خرید گندم را نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از 50 درصد عنوان کرد و افزود : کیفیت گندم خریداری شده در سالجاری بسیار مطلوب می باشد.
مهندس نجفی به پرداخت مطالبات گندم کاران اشاره کرد و گفت : با پیگیری های بعمل آمده از ابتدای خرید تضمینی گندم تاکنون بیش از 1403 میلیارد ریال به حساب کشاورزان عزیز واریز شده است.
سرپرست اداره کل غله و خدمات بازرگانی مازندران روند پرداخت مطالبات کشاورزان را مطلوب دانست و تصریح کرد: با پیگیری مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران و مساعدت سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی، روند پرداخت وجوه گندم خریداری شده به کشاورزان بهتر از سال گذشته در حال انجام می باشد.
وی در خصوص خرید تضمینی دانه روغنی کلزا نیز گفت : تاکنون 11 هزار و 239 تن دانه کلزا به ارزش بیش از 500 میلیارد ریال از کشاورزان مازندرانی خریداری شده که تاکنون بیش از 489 میلیارد ریال از این مبلغ به حساب کلزاکاران واریز شد.

دیدگاه خود را بیان کن
متن بالا را در زیر وارد کنید